Championship
Logo
Schedule
FRIDAY 22.06 Arrival of Delegations
 
SATURDAY 23.06 Equipment Control Consultation Service Trap
Pre-Event Training Trap
08:00 - 17:00 Equipment Control
09:00 - 13:00 Pre-Event Training
13:00 Technical Meeting
14:00 - 18:00 Junior Super Cup Mixed 10m Air Rifle and 10m Air Pistol
 
SUNDAY 24.06 Trap Men Junior Day 1
Trap Women Junior Day 1
09:00 - 09:50 50m Rifle Prone Women Junior Relay 1
10:30 - 11:20 50m Rifle Prone Women Junior Relay 2
12:15 - 13:45 50m Pistol Men Junior
12:15 - 13:45 50m Pistol Women Junior
 
MONDAY 25.06 Trap Men Junior Day 2
Final Trap Men Junior
Trap Women Junior Day 2
Final Trap Women Junior
08:00 - 09:15 10m Air Rifle Women Junior Relay 1
08:00 - 12:00 25m Pistol Women Junior Precision Stage
08:00 - 12:00 25m Pistol Men Junior Precision Stage
10:00 - 11:15 10m Air Rifle Women Junior Relay 2
12:00 - 13:15 10m Air Rifle Men Junior Relay 1
12:30 Final 10m Air Rifle Women Junior
14:00 - 15:15 10m Air Rifle Men Junior Relay 2
16:00 Final 10m Air Rifle Men Junior
 
TUESDAY 26.06 Trap Mixed Team Junior
Final Trap Mixed Team Junior
Equipment Control Consultation Service Double Trap and Skeet
Pre-Event Training Double Trap and Skeet
08:00 - 10:45 50m Rifle 3 Positions Women Junior Relay 1
08:00 - 11:15 25m Pistol Men Junior Rapid Fire Stage
08:00 - 11:30 25m Pistol Women Junior Rapid Fire Stage
10:15 - 11:30 10m Air Pistol Men Junior Relay 1
11:30 - 14:15 50m Rifle 3 Positions Women Junior Relay 2
12:15 Final 25m Pistol Women Junior
12:15 - 13:30 10m Air Pistol Men Junior Relay 2
14:30 Final 10m Air Pistol Men Junior
14:30 - 18:30 25m Rapid Fire Pistol Men Junior Stage 1
15:15 Final 50m Rifle 3 Positions Women Junior
16:30 - 17:20 50m Rifle Prone Men Junior Relay 1
18:00 - 18:50 50m Rifle Prone Men Junior Relay 2
 
WEDNESDAY 27.06 Double Trap Men Junior
Double Trap Women Junior
Skeet Men Junior Day 1
Skeet Women Junior Day 1
08:00 - 09:15 10m Air Pistol Women Junior Relay 1
09:00 - 13:00 25m Rapid Fire Pistol Men Junior Stage 2
10:00 - 11:15 10m Air Pistol Women Junior Relay 2
12:00 Final 10m Air Pistol Women Junior
13:15 - 14:05 10m Air Rifle Mixed Team Junior Relay 1
14:00 Final 25m Rapid Fire Pistol Men Junior
14:30 - 15:20 10m Air Rifle Mixed Team Junior Relay 2
16:00 Final 10m Air Rifle Mixed Team Junior
 
THURSDAY 28.06 Skeet Men Junior Day 2
Final Skeet Men Junior
Skeet Women Junior Day 2
Final Skeet Women Junior
08:00 - 08:50 10m Air Pistol Mixed Team Junior Relay 1
09:15 - 10:05 10m Air Pistol Mixed Team Junior Relay 2
09:15 - 12:00 50m Rifle 3 Positions Men Junior Relay 1
10:45 Final 10m Air Pistol Mixed Team Junior
12:00 - 17:00 25m Standard Pistol Men Junior
12:00 - 17:00 25m Standard Pistol Women Junior
12:45 - 15:30 50m Rifle 3 Positions Men Junior Relay 2
16:30 Final 50m Rifle 3 Positions Men Junior
20:00 Closing Banquett
 
FRIDAY 29.06 Departure of Delegations