Championship
Logo
Schedule
MONDAY 06.03 Arrival of Delegations
 
TUESDAY 07.03 09:00 - 16:00 Equipment Control
12:00 Technical Meeting
12:45 - 15:45 Pre-Event Training
18:00 Opening Ceremony
 
WEDNESDAY 08.03 09:00 - 09:50 10m Air Pistol Women Junior
10:45 - 12:00 10m Air Rifle Men Junior
11:00 Finals 10m Air Pistol Women Junior
11:00 - 13:15 10m Running Target Men Junior Slow Run
11:00 - 13:15 10m Running Target Women Junior Slow Run
13:15 Finals 10m Air Rifle Men Junior
13:45 - 15:45 10m Running Target Men Junior Fast Run
13:45 - 15:45 10m Running Target Women Junior Fast Run
16:30 Medal Match 10m Running Target Men Junior
17:30 Medal Match 10m Running Target Women Junior
 
THURSDAY 09.03 09:00 - 11:00 10m Running Target Mixed Men Stage 1
09:00 - 11:00 10m Running Target Mixed Women Stage 1
09:15 - 10:05 10m Air Rifle Women Junior
11:00 - 12:15 10m Air Pistol Men Junior
11:15 Finals 10m Air Rifle Women Junior
11:30 - 13:30 10m Running Target Mixed Men Stage 2
11:30 - 13:30 10m Running Target Mixed Women Stage 2
13:30 Finals 10m Air Pistol Men Junior
15:45 - 16:15 10m Air Rifle Mixed Junior Team
17:15 Final 10m Air Rifle Mixed Junior Team
17:15 - 17:45 10m Air Pistol Mixed Junior Team
18:45 Final 10m Air Pistol Mixed Junior Team
 
FRIDAY 10.03 08:30 - 10:45 10m Running Target Men Slow Run
08:30 - 10:45 10m Running Target Women Slow Run
09:00 - 09:50 10m Air Rifle Women Relay 1
09:00 - 10:15 10m Air Pistol Men
11:15 - 12:05 10m Air Rifle Women Relay 2
11:15 - 13:15 10m Running Target Men Fast Run
11:15 - 13:15 10m Running Target Women Fast Run
11:30 Finals 10m Air Pistol Men
13:15 Finals 10m Air Rifle Women
14:00 Medal Match 10m Running Target Men
15:00 Medal Match 10m Running Target Women
 
SATURDAY 11.03 09:30 - 10:20 10m Air Pistol Women
09:30 - 11:30 10m Running Target Mixed Men Junior Stage 1
09:30 - 11:30 10m Running Target Mixed Women Junior Stage 1
11:15 - 12:45 10m Air Rifle Men
11:30 Finals 10m Air Pistol Women
12:00 - 14:00 10m Running Target Mixed Men Junior Stage 2
12:00 - 14:00 10m Running Target Mixed Women Junior Stage 2
13:30 Finals 10m Air Rifle Men
13:30 - 14:00 10m Air Pistol Mixed Team
15:00 - 15:30 10m Air Rifle Mixed Team
15:15 Final 10m Air Pistol Mixed Team
16:45 Final 10m Air Rifle Mixed Team
18:30 Closing Ceremony
 
SUNDAY 12.03 Departure of Delegations
General Information

Contact

E-Mail: info@echslo.eu
Tel: +386-51-346643
Fax: +386-1-4280583