» All Schedule
» Schedule by Discipline
» Live ticker
Rifle
·Qualification
Friday 24. Jul·09:45-12:30
·Finals
Friday 24. Jul·14:00
·Elimination 1
Tuesday 21. Jul·15:15-16:05
·Elimination 2
Tuesday 21. Jul·17:05-17:55
Wednesday 22. Jul·09:45-10:35
Wednesday 22. Jul·12:00
·Competition
Thursday 30. Jul·09:45-12:45
Monday 27. Jul·09:45-10:45
Monday 27. Jul·11:45-12:45
Tuesday 28. Jul·09:45-10:45
Friday 31. Jul·09:45-11:45
Tuesday 21. Jul·12:30-14:15
Tuesday 21. Jul·15:30
Thursday 23. Jul·13:10-14:00
Wednesday 29. Jul·09:45-11:45
Monday 27. Jul·13:45-14:45
Thursday 23. Jul·09:45-12:30
Thursday 23. Jul·13:45
Saturday 25. Jul·14:45-15:35
Saturday 25. Jul·17:15
Tuesday 21. Jul·09:45-11:30
Tuesday 21. Jul·12:30
Thursday 23. Jul·14:40-15:30
Pistol
·Qualification Stage 1
Sunday 26. Jul·14:30-18:30
·Qualification Stage 2
Monday 27. Jul·09:30-13:30
Monday 27. Jul·15:00
·Competition Precision Stage
Friday 31. Jul·09:30-12:45
·Competition Rapid Fire Stage
Friday 31. Jul·13:00-15:30
Thursday 30. Jul·09:30-13:00
Saturday 25. Jul·12:15-13:45
Saturday 25. Jul·15:00
·Qualification Precision Stage
Thursday 23. Jul·09:30-12:50
·Qualification Rapid Fire Stage
Thursday 23. Jul·13:00-15:45
Thursday 23. Jul·17:00
Saturday 25. Jul·09:30-14:00
Sunday 26. Jul·09:30-12:05
Sunday 26. Jul·13:00
Thursday 30. Jul·13:30-14:30
Wednesday 29. Jul·09:30-11:05
Wednesday 29. Jul·11:30-13:00
Saturday 25. Jul·09:45-11:15
Saturday 25. Jul·12:30
Tuesday 21. Jul·09:30-13:00
Tuesday 21. Jul·13:30-16:00
Tuesday 21. Jul·17:45
Shotgun
·Qualification Day 1
Tuesday 28. Jul·09:30-17:00
·Qualification Day 2
Wednesday 29. Jul·09:30-14:30
Wednesday 29. Jul·16:45
Saturday 25. Jul·09:30-15:10
Tuesday 21. Jul·09:30-15:50
Wednesday 22. Jul·09:30-13:50
Wednesday 22. Jul·16:15
Sunday 26. Jul·09:30-14:20
Sunday 26. Jul·16:35
Friday 24. Jul·09:30-15:20
Friday 24. Jul·17:35
Wednesday 29. Jul·15:45
Saturday 25. Jul·16:15
Wednesday 22. Jul·15:15
Sunday 26. Jul·15:35
Friday 24. Jul·16:35
Running Target
·Competition Slow Run
Thursday 23. Jul·09:30-16:30
·Competition Fast Run
Friday 24. Jul·09:30-16:30
·Competition Stage 1
Tuesday 21. Jul·09:30-17:00
·Competition Stage 2
Wednesday 22. Jul·09:30-14:00
Contact
Shooting Union of Slovenia Simeon Gonc, Elvira Valant Dolenjska cesta 11 1000 Ljubljana Slovenia
» Visit the website
» Information
» Calendar