Championship
Logo
Schedule
SATURDAY 16.03 Arrival of Delegations
 
SUNDAY 17.03 09:00 - 15:30 Pre-Event Training
09:00 - 18:00 Equipment Control
11:30 Technical Meeting
18:30 Opening Ceremony
 
MONDAY 18.03 09:00 - 11:15 10m Running Target Men Slow Run
09:00 - 11:15 10m Running Target Women Slow Run
09:15 - 10:05 10m Air Pistol Mixed Team Junior
11:15 - 12:30 10m Air Rifle Women Junior
11:30 Final 10m Air Pistol Mixed Team Junior
11:45 - 13:45 10m Running Target Men Fast Run
11:45 - 13:45 10m Running Target Women Fast Run
13:45 Final 10m Air Rifle Women Junior
14:00 Medal Matches 10m Running Target Men
15:00 Medal Matches 10m Running Target Women
15:00 - 16:15 10m Air Rifle Men Junior
17:30 Final 10m Air Rifle Men Junior
 
TUESDAY 19.03 09:00 - 11:00 10m Running Target Mixed Men Stage 1
09:00 - 11:00 10m Running Target Mixed Women Stage 1
10:00 - 10:50 10m Air Rifle Mixed Team Junior
11:30 - 13:30 10m Running Target Mixed Men Stage 2
11:30 - 13:30 10m Running Target Mixed Women Stage 2
12:00 Final 10m Air Rifle Mixed Team Junior
12:00 - 13:15 10m Air Pistol Men Junior
14:30 Final 10m Air Pistol Men Junior
15:45 - 17:00 10m Air Pistol Women Junior
16:15 - 17:30 10m Running Target Mixed Team
17:45 Final 10m Running Target Mixed Team
18:15 Final 10m Air Pistol Women Junior
 
WEDNESDAY 20.03 09:00 - 11:00 10m Running Target Mixed Men Junior Stage 1
09:00 - 11:00 10m Running Target Mixed Women Junior Stage 1
09:15 Quarterfinals 10m Air Pistol Women Junior Team
09:15 Quarterfinals 10m Air Rifle Men Junior Team
10:30 Quarterfinals 10m Air Pistol Men Junior Team
10:30 Quarterfinals 10m Air Rifle Women Junior Team
10:45 Semifinals 10m Air Pistol Women Junior Team
11:30 Medal Matches 10m Air Pistol Women Junior Team
11:30 - 13:30 10m Running Target Mixed Men Junior Stage 2
11:30 - 13:30 10m Running Target Mixed Women Junior Stage 2
13:00 Semifinals 10m Air Rifle Men Junior Team
13:45 Medal Matches 10m Air Rifle Men Junior Team
15:15 Semifinals 10m Air Pistol Men Junior Team
16:00 Medal Matches 10m Air Pistol Men Junior Team
17:30 Semifinals 10m Air Rifle Women Junior Team
18:15 Medal Matches 10m Air Rifle Women Junior Team
 
THURSDAY 21.03 09:00 - 11:15 10m Running Target Men Junior Slow Run
09:00 - 11:15 10m Running Target Women Junior Slow Run
09:30 - 10:45 10m Air Pistol Men
11:45 - 13:00 10m Air Rifle Women Relay 1
11:45 - 13:45 10m Running Target Men Junior Fast Run
11:45 - 13:45 10m Running Target Women Junior Fast Run
14:00 - 15:15 10m Air Rifle Men
14:00 - 15:15 10m Air Rifle Women Relay 2
14:15 Medal Matches 10m Running Target Men Junior
15:15 Medal Matches 10m Running Target Women Junior
16:15 - 17:30 10m Air Pistol Women
 
FRIDAY 22.03 09:15 Quarterfinals 10m Air Pistol Women Team
09:15 Quarterfinals 10m Air Rifle Men Team
10:30 Quarterfinals 10m Air Pistol Men Team
10:30 Quarterfinals 10m Air Rifle Women Team
12:30 - 13:20 10m Air Rifle Mixed Team Relay 1
14:15 - 15:05 10m Air Rifle Mixed Team Relay 2
16:00 - 16:50 10m Air Pistol Mixed Team Relay 1
17:45 - 18:35 10m Air Pistol Mixed Team Relay 2
 
SATURDAY 23.03 09:30 Final 10m Air Rifle Men
11:00 Final 10m Air Rifle Women
12:30 Final 10m Air Pistol Women
14:00 Final 10m Air Pistol Men
16:00 Final 10m Air Rifle Mixed Team
17:45 Final 10m Air Pistol Mixed Team
 
SUNDAY 24.03 09:00 Semifinals 10m Air Pistol Women Team
10:00 Medal Matches 10m Air Pistol Women Team
11:30 Semifinals 10m Air Rifle Men Team
12:30 Medal Matches 10m Air Rifle Men Team
14:00 Semifinals 10m Air Pistol Men Team
15:00 Medal Matches 10m Air Pistol Men Team
16:30 Semifinals 10m Air Rifle Women Team
17:30 Medal Matches 10m Air Rifle Women Team
18:00 Closing Ceremony
 
MONDAY 25.03 Departure of Delegations