Portraits - Rifle & Pistol
Portraits of the Participants of the ISSF World Cup Final Doha (QAT) 2023
Dated: 19th September 2023
Rifle
10m Air Rifle Men
Set
LINDGREN
Victor
SWE
YANG
Haoran
CHN
SMETANA
Frantisek
CZE
Qualified
PEKLER
Zalan
HUN
OKADA
Naoya
JPN
STREMPFL
Martin
AUT
PENI
Istvan
HUN
PATIL
Rudrankksh Balasaheb
IND
PRIVRATSKY
Jiri
CZE
HAZARIKA
Hriday
IND
MARICIC
Miran
CRO
SOLLAZZO
Danilo Dennis
ITA
KOVACEVIC
Lazar
SRB
ULBRICH
Maximilian
GER
MADSEN
Marcus
SWE
50m Rifle 3 Positions Men
Set
SCHMIRL
Alexander
AUT
NYMBURSKY
Petr
CZE
SHEORAN
Akhil
IND
Qualified
PRIVRATSKY
Jiri
CZE
PENI
Istvan
HUN
HEGG
Jon-Hermann
NOR
DUERR
Christoph
SUI
LIU
Yukun
CHN
TOMAR
Aishwary Pratap Singh
IND
THUM
Andreas
AUT
RAYNAUD
Alexis
FRA
KRYZS
Lucas Bernard Denis
FRA
PEKLER
Zalan
HUN
SHERRY
Timothy
USA
MADSEN
Marcus
SWE
10m Air Rifle Women
Set
HAN
Jiayu
CHN
WANG
Zhilin
CHN
GHOSH
Mehuli
IND
Qualified
MESZAROS
Eszter
HUN
DUESTAD
Jeanette Hegg
NOR
STANKIEWICZ
Aneta
POL
CHRISTEN
Nina
SUI
VALARIVAN
Elavenil
IND
MULLER
Oceanne
FRA
HUANG
Yuting
CHN
TUCKER
Mary Carolynn
USA
ILIE
Laura-Georgeta
ROU
RAMITA
Ramita
IND
MCINTOSH
Seonaid
GBR
NOBATA
Misaki
JPN
50m Rifle 3 Positions Women
Set
ZHANG
Qiongyue
CHN
HAN
Jiayu
CHN
MADDALENA
Sagen
USA
Qualified
DUESTAD
Jeanette Hegg
NOR
CHRISTEN
Nina
SUI
GOMEZ
Judith
FRA
GRUNDSOEE
Stephanie Laura Scurrah
DEN
SHI
Mengyao
CHN
CECCARELLO
Sofia
ITA
LEONE
Chiara
SUI
BEER
Jolyn
GER
VUKOJEVIC
Teodora
SRB
BRABCOVA
Aneta
CZE
MUELLER
Lisa
GER
STENE
Jenny
NOR
Pistol
10m Air Pistol Men
Set
ZHANG
Bowen
CHN
MIKEC
Damir
SRB
KIROV
Kiril
BUL
Qualified
MALDINI
Federico Nilo
ITA
MONNA
Paolo
ITA
OMELCHUK
Oleh
UKR
STRAUTMANIS
Lauris
LAT
KELES
Ismail
TUR
VASERMANIS
Emils
LAT
SINGH
Sarabjot
IND
KAMALOV
Mukhammad
UZB
WALTER
Robin
GER
DIKEC
Yusuf
TUR
TUZINSKY
Juraj
SVK
SVECHNIKOV
Vladimir
UZB
25m Rapid Fire Pistol Men
Set
LI
Yuehong
CHN
BESSAGUET
Clement
FRA
PETER
Florian
GER
Qualified
RAMPULA
Matej
CZE
QUIQUAMPOIX
Jean
FRA
SPINELLA
Massimo
ITA
ZHANG
Jueming
CHN
REITZ
Christian
GER
CHIRYUKIN
Nikita
KAZ
GOWIN
Sam William
GBR
CHESNEL
Yan
FRA
LUNEV
Ruslan
AZE
ANISH
Anish
IND
MILIWEK
Oskar
POL
PARK
Jungwoo
KOR
10m Air Pistol Women
Set
JIANG
Ranxin
CHN
KORAKAKI
Anna
GRE
LI
Xue
CHN
Qualified
MAJOR
Veronika
HUN
KOSTEVYCH
Olena
UKR
ARUNOVIC
Zorana
SRB
QIAN
Wei
CHN
REITZ
Sandra
GER
ZHAO
Nan
CHN
SANGWAN
Rhythm
IND
WU
Chia Ying
TPE
SINGH
Esha
IND
RASMANE
Agate
LAT
ZAVALA VAZQUEZ
Alejandra
MEX
BRES
Klaudia
POL
25m Pistol Women
Set
VENNEKAMP
Doreen
GER
KOSTEVYCH
Olena
UKR
RASMANE
Agate
LAT
Qualified
MAJOR
Veronika
HUN
FENG
Sixuan
CHN
LAMOLLE
Mathilde
FRA
TEH
Xiu Yi
SGP
TEH
Xiu Hong
SGP
SANGWAN
Rhythm
IND
ROSTAMIYAN
Haniyeh
IRI
SKERIES
Michelle
GER
JEDRZEJEWSKI
Camille
FRA
WU
Chia Ying
TPE
ZHAO
Nan
CHN
KARSCH
Monika
GER