Historical Results

Men

Women

 
 

Current Events RUNNING TARGET TEAM World Championships

Year Place Gold Silver Bronze

10M RUNNING TARGET MEN TEAM Back to Top
1981-2018

2018 Changwon (KOR) Russian Federation (RUS) Democratic People's Republic of Korea (PRK) Sweden (SWE)
    PRIANISHNIKOV Vladislav PAK Myong Won NYBERG Jesper
    STEPANOV Maxim KWON Kwang Il MARTINSSON Emil
    SHCHEPOTKIN Vladislav JO Yong Chol BERGSTROEM Niklas
         
         
2016 Suhl (GER) Finland (FIN) Sweden (SWE) Russian Federation (RUS)
    HEIKKILA Tomi-Pekka MARTINSSON Emil ROMANOV Dmitry
    LAHDEKORPI Heikki NYBERG Jesper AZARENKO Mikhail
    HOLMBERG Krister BERGSTROEM Niklas STEPANOV Maxim
         
         
2014 Granada (ESP) Russian Federation (RUS) People's Republic of China (CHN) Hungary (HUN)
    ROMANOV Dmitry ZHAI Yujia BOROS Laszlo
    STEPANOV Maxim XIE Durun SIKE Jozsef
    IVANOV Alexander ZHANG Jie TASI Tamas
         
         
2012 Stockholm (SWE) Czech Republic (CZE) Ukraine (UKR) Russian Federation (RUS)
    JONAS Bedrich CHYRVA Yehor ROMANOV Dmitry
    JANUS Miroslav PRIANISHNIKOV Vladislav STEPANOV Maxim
    NIKL Josef GILCHENKO Andrey BLINOV Alexander
         
         
2010 Munich (GER) Russian Federation (RUS) People's Republic of China (CHN) Ukraine (UKR)
    ROMANOV Dmitry ZHAI Yujia GILCHENKO Andrey
    STEPANOV Maxim ZENG Guobin PRIANISHNIKOV Vladislav
    BLINOV Alexander YANG Ling ZINENKO Alexander
         
         
2009 Vierumaeki (FIN) Russian Federation (RUS) Czech Republic (CZE) Ukraine (UKR)
    ROMANOV Dmitry JANUS Miroslav PRIANISHNIKOV Vladislav
    STEPANOV Maxim NIKL Josef CHYRVA Yehor
    KOLESOV Igor JONAS Bedrich ZINENKO Alexander
         
         
2008 Plzen (CZE) Ukraine (UKR) Czech Republic (CZE) Russian Federation (RUS)
    PRIANISHNIKOV Vladislav JANUS Miroslav STEPANOV Maxim
    GILCHENKO Andrey JONAS Bedrich KOLESOV Igor
    ZINENKO Alexander RACANSKY Lubos ROMANOV Dmitry
         
         
2006 Zagreb (CRO) Russian Federation (RUS) People's Republic of China (CHN) Sweden (SWE)
    BLINOV Alexander NIU Zhiyuan ANDERSSON Emil
    STEPANOV Maxim GAN Lin PESONEN Sami
    LYKIN Dimitri ZHANG Weijian BERGSTROEM Niklas
         
         
2002 Lahti (FIN) Germany (GER) Russian Federation (RUS) People's Republic of China (CHN)
    SCHULZE Marko LYKIN Dimitri YANG Ling
    KURZER Manfred KOLESOV Igor ZENG Guobin
    JAKOSITS Michael BLINOV Alexander NIU Zhiyuan
         
         
1998 Barcelona (ESP) Finland (FIN) Germany (GER) Russian Federation (RUS)
    WEDMAN Pasi KURZER Manfred KOLESOV Igor
    HOLMBERG Krister JAKOSITS Michael LYKIN Dimitri
    SAVIAHDE Vesa ZIMMERMANN Jens IVANOV Alexander
         
         
1994 Milan (ITA) Czech Republic (CZE) United States of America (USA) Hungary (HUN)
    KERMIET Jan HILL Roy ANGYAN Jozsef
    JANUS Miroslav SAATHOFF Adam BURKUS Tamas
    RACANSKY Lubos SAUNDERS Lonn SIKE Jozsef
         
         
1991 Stavanger (NOR) Soviet Union (URS) Germany (GER) Hungary (HUN)
    AVRAMENKO Gennadi JAKOSITS Michael ANGYAN Jozsef
    ROMANOV Andrei MESERTH Peter SIKE Jozsef
    VASILYEU Andrei ZIMMERMANN Jens SOLTI Attila
         
         
1990 Moscow (URS) People's Republic of China (CHN) Hungary (HUN) Federal Republic of Germany (FRG)
    CAI Zhiyong ANGYAN Jozsef MESERTH Peter
    SHU Quingquan SIKE Jozsef JAKOSITS Michael
    ZHANG Ronghui SOLTI Attila ZIMMERMANN Jens
         
         
1989 Sarajevo (YUG) Hungary (HUN) Soviet Union (URS) Czechoslovakia (TCH)
    ANGYAN Jozsef ASRABAEV Anatoli KERMIET Jan
    SIKE Jozsef AVRAMENKO Gennadi RACANSKY Lubos
    SOLTI Attila GEHT Eugeni SVOBODA Jindrich
         
         
1987 Budapest (HUN) Czechoslovakia (TCH) Soviet Union (URS) United States of America (USA)
    KERMIET Jan AVRAMENKO Gennadi BENSLEY Todd
    RACANSKY Lubos LAPIN Nicolai ENGLISH Michael
    TESAR Libor ZAKHARCHENKOV Alexander STEWART Randy
         
         
1986 Suhl (GDR) Soviet Union (URS) Czechoslovakia (TCH) United States of America (USA)
    AVRAMENKO Gennadi KERMIET Jan BENSLEY Todd
    LUZOV Sergei RACANSKY Lubos ENGLISH Michael
    MALASHKOV Igor TESAR Libor STEWART Randy
         
         
1983 Edmonton (CAN) Soviet Union (URS) France (FRA) United States of America (USA)
    KADENATSI Juri GASQUET Bernard BENSLEY Todd
    SAVOSTIANOV Sergei GUIOT Thierry ENGLISH Michael
    SOKOLOV Igor TRICOIRE Jean Luc STEWART Randy
         
         
1982 Caracas (VEN) Soviet Union (URS) People's Republic of China (CHN) United States of America (USA)
    IVANCHIKHIN Alexander HE Bin BENSLEY Todd
    KADENATSI Juri WANG Zhongyuan ENGLISH Michael
    SAVOSTIANOV Sergei YU Jiping GEORGE Robert
    SOKOLOV Igor XIE Yili STEWART Randy
         
         
1981 Santo Domingo (DOM) Soviet Union (URS) United States of America (USA) Puerto Rico (PUR)
    KADENATSI Juri ALLEN Francis GONZALEZ R.
    MALUKHIN Gennadi LUCKER Harry ORTIZ A.
    MALASHKOV Igor STEWART Randy RAMIREZ Pedro
    TEREKHIN Andrei WYPYCH Paul H. LLORENS C.
         
         

10M RUNNING TARGET MIXED MEN TEAM Back to Top
1994-2018

2018 Changwon (KOR) Sweden (SWE) Russian Federation (RUS) Democratic People's Republic of Korea (PRK)
    NYBERG Jesper AZARENKO Mikhail KWON Kwang Il
    BERGSTROEM Niklas STEPANOV Maxim JO Yong Chol
    MARTINSSON Emil PRIANISHNIKOV Vladislav PAK Myong Won
         
         
2016 Suhl (GER) Finland (FIN) Sweden (SWE) Democratic People's Republic of Korea (PRK)
    HEIKKILA Tomi-Pekka MARTINSSON Emil PAK Myong Won
    LAHDEKORPI Heikki BERGSTROEM Niklas JO Yong Chol
    HOLMBERG Krister NYBERG Jesper RI Yong Hun
         
         
2014 Granada (ESP) Russian Federation (RUS) People's Republic of China (CHN) Hungary (HUN)
    ROMANOV Dmitry ZHAI Yujia BOROS Laszlo
    STEPANOV Maxim ZHANG Jie SIKE Jozsef
    IVANOV Alexander XIE Durun TASI Tamas
         
         
2012 Stockholm (SWE) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR) Czech Republic (CZE)
    AZARENKO Mikhail CHYRVA Yehor NIKL Josef
    STEPANOV Maxim PRIANISHNIKOV Vladislav JONAS Bedrich
    ROMANOV Dmitry GILCHENKO Andrey JANUS Miroslav
         
         
2010 Munich (GER) People's Republic of China (CHN) Russian Federation (RUS) Slovakia (SVK)
    ZENG Guobin ROMANOV Dmitry PELACH Peter
    ZHAI Yujia AZARENKO Mikhail PLANOVSKY Peter
    YANG Ling STEPANOV Maxim JURCO Miroslav
         
         
2009 Vierumaeki (FIN) Russian Federation (RUS) Czech Republic (CZE) Slovakia (SVK)
    ROMANOV Dmitry JANUS Miroslav PELACH Peter
    STEPANOV Maxim NIKL Josef PLANOVSKY Peter
    IVANOV Alexander JONAS Bedrich JURCO Miroslav
         
         
2008 Plzen (CZE) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR) Hungary (HUN)
    ROMANOV Dmitry PRIANISHNIKOV Vladislav SIKE Jozsef
    BLINOV Alexander GILCHENKO Andrey SZABO Tibor
    STEPANOV Maxim ZINENKO Alexander TASI Tamas
         
         
2006 Zagreb (CRO) People's Republic of China (CHN) Ukraine (UKR) Sweden (SWE)
    NIU Zhiyuan PRIANISHNIKOV Vladislav BERGSTROEM Niklas
    GAN Lin ULVAK Oleksandr ANDERSSON Emil
    YANG Ling GILCHENKO Andrey PESONEN Sami
         
         
2002 Lahti (FIN) Russian Federation (RUS) People's Republic of China (CHN) Finland (FIN)
    LYKIN Dimitri YANG Ling WEDMAN Pasi
    STEPANOV Maxim ZENG Guobin SAVIAHDE Vesa
    KOLESOV Igor NIU Zhiyuan KOSKUE Teppo
         
         
1998 Barcelona (ESP) Czech Republic (CZE) People's Republic of China (CHN) Finland (FIN)
    LIZAL Miroslav NIU Zhiyuan HOLMBERG Krister
    RACANSKY Lubos YANG Ling SAVIAHDE Vesa
    JANUS Miroslav XIAO Jun WEDMAN Pasi
         
         
1994 Milan (ITA) Czech Republic (CZE) Russian Federation (RUS) United States of America (USA)
    JANUS Miroslav ASRABAEV Anatoli HILL Roy
    KERMIET Jan KOLESOV Igor SAATHOFF Adam
    RACANSKY Lubos KONICHEV Alexander SAUNDERS Lonn
         
         

50M RUNNING TARGET MEN TEAM Back to Top
1966-2018

2018 Changwon (KOR) Russian Federation (RUS) Sweden (SWE) Republic of Korea (KOR)
    AZARENKO Mikhail MARTINSSON Emil HA Kwangchul
    ROMANOV Dmitry NYBERG Jesper CHO Se Jong
    STEPANOV Maxim BERGSTROEM Niklas JEONG You Jin
         
         
2016 Suhl (GER) Russian Federation (RUS) Hungary (HUN) Czech Republic (CZE)
    STEPANOV Maxim TASI Tamas JANUS Miroslav
    AZARENKO Mikhail BOROS Laszlo JONAS Bedrich
    ROMANOV Dmitry SIKE Jozsef POKORNY David
         
         
2014 Granada (ESP) Russian Federation (RUS) Finland (FIN) Sweden (SWE)
    ROMANOV Dmitry HEIKKILA Tomi-Pekka JOHANSSON Rickard
    STEPANOV Maxim HEIKKILA Sami MARTINSSON Emil
    AZARENKO Mikhail HOLMBERG Krister BERGSTROEM Niklas
         
         
2012 Stockholm (SWE) Russian Federation (RUS) Sweden (SWE) Ukraine (UKR)
    ROMANOV Dmitry MARTINSSON Emil GILCHENKO Andrey
    STEPANOV Maxim BERGSTROEM Niklas ZINENKO Alexander
    AZARENKO Mikhail JOHANSSON Rickard PRIANISHNIKOV Vladislav
         
         
2010 Munich (GER) Russian Federation (RUS) Sweden (SWE) Slovakia (SVK)
    STEPANOV Maxim MARTINSSON Emil PELACH Peter
    AZARENKO Mikhail BERGSTROEM Niklas PLANOVSKY Peter
    BLINOV Alexander BERGMAN Mattias JURCO Miroslav
         
         
2009 Vierumaeki (FIN) Russian Federation (RUS) Finland (FIN) Slovakia (SVK)
    STEPANOV Maxim HOLMBERG Krister PELACH Peter
    ROMANOV Dmitry SAVIAHDE Vesa PLANOVSKY Peter
    KOLESOV Igor HOLMSTROM Staffan JURCO Miroslav
         
         
2008 Plzen (CZE) Czech Republic (CZE) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR)
    JANUS Miroslav STEPANOV Maxim ZINENKO Alexander
    JONAS Bedrich BLINOV Alexander PRIANISHNIKOV Vladislav
    RACANSKY Lubos KOLESOV Igor ULVAK Oleksandr
         
         
2006 Zagreb (CRO) Czech Republic (CZE) Sweden (SWE) Russian Federation (RUS)
    JANUS Miroslav ANDERSSON Emil KOLESOV Igor
    JONAS Bedrich PESONEN Sami LYKIN Dimitri
    RACANSKY Lubos BERGSTROEM Niklas STEPANOV Maxim
         
         
2002 Lahti (FIN) Russian Federation (RUS) Czech Republic (CZE) Finland (FIN)
    ERMOLENKO Juri JANUS Miroslav HOLMBERG Krister
    KOLESOV Igor LIZAL Miroslav SAVIAHDE Vesa
    STEPANOV Maxim RACANSKY Lubos WEDMAN Pasi
         
         
1994 Milan (ITA) People's Republic of China (CHN) Hungary (HUN) Germany (GER)
    CAI Zhiyong ANGYAN Jozsef JAKOSITS Michael
    SHU Quingquan SIKE Jozsef KURZER Manfred
    XIAO Jun TASI Tamas ZIMMERMANN Jens
         
         
1990 Moscow (URS) Hungary (HUN) Soviet Union (URS) People's Republic of China (CHN)
    ANGYAN Jozsef AVRAMENKO Gennadi SHU Quingquan
    SIKE Jozsef ASRABAEV Anatoli JI Gang
    SOLTI Attila POSLOV Alexei ZHANG Ronghui
         
         
1986 Suhl (GDR) Soviet Union (URS) Hungary (HUN) German Democratic Republic (GDR)
    AVRAMENKO Gennadi BODNAR Tibor PFEFFER Thomas
    KADENATSI Juri DOLESCHALL Andras RISCH Henry
    LUZOV Sergei SOLTI Attila WEIGEL Tilo
         
         
1983 Edmonton (CAN) Soviet Union (URS) Hungary (HUN) Federal Republic of Germany (FRG)
    DUNAEV Andrei BODNAR Tibor LEDERER Thomas
    KADENATSI Juri DOLESCHALL Andras MONTSKO Ludwig
    SOKOLOV Igor KOVACS Kalman SCHROEDER Uwe
         
         
1982 Caracas (VEN) Soviet Union (URS) Hungary (HUN) People's Republic of China (CHN)
    DEDOV Nikolai DOLESCHALL Andras HE Bin
    IVANCHIKHIN Alexander KECZELI Zoltan WANG Zhongyuan
    KADENATSI Juri KOVACS Kalman XIE Yili
    SOKOLOV Igor PENI Istvan YU Jiping
         
         
1981 Mala (ARG) Soviet Union (URS) Hungary (HUN) Sweden (SWE)
    RUDNIZKIY Aleksei BODNAR Tibor IVARSSON Lars
    SOKOLOV Igor KECZELI Zoltan MODIGH Johnny
    IVANCHIKHIN Alexander DOLESCHALL Andras HAGELBERG Thomas
    KADENATSI Juri KOVACS Kalman JOHANSSON Harry
         
         
1979 Linz (AUT) Finland (FIN) Hungary (HUN) Soviet Union (URS)
    ESKELINEN Martti BODNAR Tibor GORODJANKIN Alexander
    LIEVONEN Jorma DOLESCHALL Andras GAZOV Alexander
    RANNIKKO Juha SZABO Gyula JIGI Mati
    SAETERI Matti SZEKERES Janos KEDIAROV Alexander
         
         
1978 Seoul (KOR) Federal Republic of Germany (FRG) United States of America (USA) Colombia (COL)
    DANNE Guenther ANDERSON John BELLINGRODT Helmut
    HAMBERGER Wolfgang DAVIS Charles BARRIENTOS Hernando
    LEDERER Thomas REIBER James BELLINGRODT Hanspeter
    ZEISNER Christoph-Michael THEIMER Louis Michael BELLINGRODT Horst
         
         
1975 Munich (FRG) Soviet Union (URS) Hungary (HUN) Federal Republic of Germany (FRG)
    KEDIAROV Alexander BODNAR Tibor DANNE Guenther
    JIGI Mati MADAI Jozsef HAMBERGER Wolfgang
    POSTOIANOV Valeri SZABO Gyula LEDERER Thomas
    ZHELEZNIAK Yakov SZEKERES Janos ZEISNER Christoph-Michael
         
         
1974 Berne (SUI) Soviet Union (URS) Federal Republic of Germany (FRG) United States of America (USA)
    GAZOV Alexander DANNE Guenther DAVIS Charles
    ZHELEZNIAK Yakov CHRISTOFFER Friedrich JONES Arlie
    KEDIAROV Alexander HAMBERGER Wolfgang MOELLER Edmund
    POSTOIANOV Valeri ZEISNER Christoph-Michael THEIMER Louis Michael
         
         
1973 Melbourne (AUS) Soviet Union (URS) Sweden (SWE) United States of America (USA)
    KEDIAROV Alexander GAARD Goete DAVIS Charles
    GAZOV Alexander KARLSSON Karl JONES Arlie
    POSTOIANOV Valeri LINGMAN Per-Anders MOELLER Edmund
    ZHELEZNIAK Yakov NORDFORS Martin THEIMER Louis Michael
         
         
1970 Phoenix (USA) Soviet Union (URS) Sweden (SWE) United States of America (USA)
    BUTSIS Andris GAARD Goete CROW Loyd
    NIKITIN Jogan JAKOBSSON Runar MC MILLION Ted
    POSTOIANOV Valeri JOHANSSON Stig TOSSAS Frank
    STARATELEV Valerie NORDFORS Martin YEAGER Robert
         
         
1969 Sandviken (SWE) Soviet Union (URS) United States of America (USA) Sweden (SWE)
    BUTSIS Andris CROW Loyd GAARD Goete
    NIKITIN Jogan KINGETER John JAKOBSSON Runar
    POSTOIANOV Valeri MC MILLION Ted JOHANSSON Stig
    STARATELEV Valerie MOELLER Edmund NORDFORS Martin
         
         
1967 Pistoia (ITA) Soviet Union (URS) Sweden (SWE) United States of America (USA)
    BUTSIS Andris GAARD Goete DICKENS Robert
    NIKITIN Jogan JAKOBSSON Runar KINGETER John
    STARATELEV Valerie JOHANSSON Stig SKARPNESS Norman L.
    VESSELOV Vladimir NORDFORS Martin YEAGER Robert
         
         
1966 Wiesbaden (FRG) Soviet Union (URS) United States of America (USA) Sweden (SWE)
    NIKITIN Jogan BROWN Richard H. BJOERKLUND Matis
    ZHELEZNIAK Yakov DEAN Frederick P. GAARD Goete
    STARATELEV Valerie KINGETER John JOHANSSON Goran
    VESSELOV Vladimir MOELLER Edmund NORDFORS Martin
         
         

50M RUNNING TARGET MIXED MEN TEAM Back to Top
1970-2018

2018 Changwon (KOR) Sweden (SWE) Russian Federation (RUS) Democratic People's Republic of Korea (PRK)
    MARTINSSON Emil AZARENKO Mikhail PAK Myong Won
    NYBERG Jesper ROMANOV Dmitry JO Yong Chol
    BERGSTROEM Niklas STEPANOV Maxim KWON Kwang Il
         
         
2016 Suhl (GER) Russian Federation (RUS) Sweden (SWE) Hungary (HUN)
    STEPANOV Maxim MARTINSSON Emil SIKE Jozsef
    ROMANOV Dmitry NYBERG Jesper TASI Tamas
    AZARENKO Mikhail JOHANSSON Rickard BOROS Laszlo
         
         
2014 Granada (ESP) Sweden (SWE) Russian Federation (RUS) Czech Republic (CZE)
    MARTINSSON Emil AZARENKO Mikhail JANUS Miroslav
    JOHANSSON Rickard ROMANOV Dmitry NIKL Josef
    BERGSTROEM Niklas STEPANOV Maxim JONAS Bedrich
         
         
2012 Stockholm (SWE) Czech Republic (CZE) Ukraine (UKR) Russian Federation (RUS)
    JANUS Miroslav PRIANISHNIKOV Vladislav AZARENKO Mikhail
    NIKL Josef GILCHENKO Andrey BLINOV Alexander
    JONAS Bedrich ZINENKO Alexander ROMANOV Dmitry
         
         
2010 Munich (GER) Russian Federation (RUS) Slovakia (SVK) Sweden (SWE)
    STEPANOV Maxim JURCO Miroslav MARTINSSON Emil
    AZARENKO Mikhail PELACH Peter BERGSTROEM Niklas
    BLINOV Alexander PLANOVSKY Peter BERGMAN Mattias
         
         
2009 Vierumaeki (FIN) Russian Federation (RUS) Finland (FIN) Czech Republic (CZE)
    STEPANOV Maxim HOLMSTROM Staffan JANUS Miroslav
    KOLESOV Igor SAVIAHDE Vesa NIKL Josef
    IVANOV Alexander HOLMBERG Krister JONAS Bedrich
         
         
2008 Plzen (CZE) Czech Republic (CZE) Russian Federation (RUS) Sweden (SWE)
    JONAS Bedrich BLINOV Alexander ANDERSSON Emil
    RACANSKY Lubos KOLESOV Igor BERGSTROEM Niklas
    JANUS Miroslav ROMANOV Dmitry BERGMAN Mattias
         
         
2006 Zagreb (CRO) Ukraine (UKR) Russian Federation (RUS) Sweden (SWE)
    PRIANISHNIKOV Vladislav LYKIN Dimitri ANDERSSON Emil
    ZINENKO Alexander KOLESOV Igor BERGSTROEM Niklas
    ULVAK Oleksandr BLINOV Alexander PESONEN Sami
         
         
2002 Lahti (FIN) Czech Republic (CZE) Finland (FIN) Russian Federation (RUS)
    JANUS Miroslav HOLMBERG Krister BLINOV Alexander
    LIZAL Miroslav SAVIAHDE Vesa ERMOLENKO Juri
    RACANSKY Lubos WEDMAN Pasi LYKIN Dimitri
         
         
1994 Milan (ITA) Czech Republic (CZE) Russian Federation (RUS) People's Republic of China (CHN)
    JANUS Miroslav ASRABAEV Anatoli CAI Zhiyong
    KERMIET Jan KONICHEV Alexander SHU Quingquan
    RACANSKY Lubos KOLESOV Igor XIAO Jun
         
         
1990 Moscow (URS) Soviet Union (URS) People's Republic of China (CHN) Hungary (HUN)
    ASRABAEV Anatoli CAI Zhiyong ANGYAN Jozsef
    AVRAMENKO Gennadi SHU Quingquan SIKE Jozsef
    POSLOV Alexei ZHANG Ronghui SOLTI Attila
         
         
1986 Suhl (GDR) People's Republic of China (CHN) Soviet Union (URS) Hungary (HUN)
    HUANG Shiping AVRAMENKO Gennadi BODNAR Tibor
    LI Yuwei LUZOV Sergei DOLESCHALL Andras
    YANG Yiming SOKOLOV Igor SOLTI Attila
         
         
1983 Edmonton (CAN) Soviet Union (URS) Poland (POL) People's Republic of China (CHN)
    DEDOV Nikolai BOGDZIEWICZ Zygmunt HE Bin
    KADENATSI Juri GRESZKIEWICZ Jerzy WANG Zhongyuan
    SAVOSTIANOV Sergei JANCZAK Eugeniusz YU Jiping
         
         
1982 Caracas (VEN) Soviet Union (URS) Hungary (HUN) Finland (FIN)
    DEDOV Nikolai DOLESCHALL Andras KOSKINEN Heikki
    IVANCHIKHIN Alexander KECZELI Zoltan LIEVONEN Jorma
    KADENATSI Juri KOVACS Kalman SAETERI Matti
    SAVOSTIANOV Sergei PENI Istvan VUCHENSILTA Timo
         
         
1981 Mala (ARG) Soviet Union (URS) Hungary (HUN) People's Republic of China (CHN)
    RUDNIZKIY Aleksei BODNAR Tibor YU Jiping
    IVANCHIKHIN Alexander KECZELI Zoltan GANG Chu
    KADENATSI Juri DOLESCHALL Andras WANG Zhongyuan
    SOKOLOV Igor KOVACS Kalman XIE Yili
         
         
1979 Linz (AUT) Soviet Union (URS) Hungary (HUN) Sweden (SWE)
    GAZOV Alexander BODNAR Tibor IVARSSON Lars
    JIGI Mati DOLESCHALL Andras JOHANSSON Harry
    KEDIAROV Alexander SZABO Gyula KARLSSON Karl
    SOKOLOV Igor SZEKERES Janos NORDFORS Martin
         
         
1978 Seoul (KOR) Italy (ITA) Federal Republic of Germany (FRG) Finland (FIN)
    CINI Ezio DANNE Guenther ESKELINEN Martti
    MEZZANI Giovanni HAMBERGER Wolfgang LIEVONEN Jorma
    MARI Italo LEDERER Thomas RANNIKKO Juha
    ZANELLA Fiorenzo ZEISNER Christoph-Michael SAETERI Matti
         
         
1974 Berne (SUI) Soviet Union (URS) Hungary (HUN) Sweden (SWE)
    GAZOV Alexander BODNAR Tibor IVARSSON Lars
    KEDIAROV Alexander PELIKAN Zoltan KARLSSON Karl
    ZHELEZNIAK Yakov SZABO Gyula LINGMAN Per-Anders
    POSTOIANOV Valeri SZEKERES Janos SVENSSON Gunnar
         
         
1973 Melbourne (AUS) Soviet Union (URS) Sweden (SWE) United States of America (USA)
    POSTOIANOV Valeri GAARD Goete DAVIS Charles
    KEDIAROV Alexander KARLSSON Karl JONES Arlie
    JIGI Mati LINGMAN Per-Anders MOELLER Edmund
    ZHELEZNIAK Yakov NORDFORS Martin THEIMER Louis Michael
         
         
1970 Phoenix (USA) Sweden (SWE) Soviet Union (URS) United States of America (USA)
    GAARD Goete BUTSIS Andris CROW Loyd
    JAKOBSSON Runar FARAFONOV Alexander MC MILLION Ted
    JOHANSSON Stig NIKITIN Jogan TOSSAS Frank
    NORDFORS Martin POSTOIANOV Valeri YEAGER Robert
         
         

10M RUNNING TARGET WOMEN TEAM Back to Top
1998-2018

2018 Changwon (KOR) People's Republic of China (CHN) Democratic People's Republic of Korea (PRK) Russian Federation (RUS)
    LI Xue Yan RI Ji Ye STEPANOVA Olga
    SU Li HAN Chol Sim IZMALKOVA Irina
    HUANG Qingqing PAEK Ok Sim EYDENZON Julia
         
         
2016 Suhl (GER) People's Republic of China (CHN) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR)
    ZHAO Li Li STEPANOVA Olga AVRAMENKO Galina
    YANG Zeng EYDENZON Julia RYBOVALOVA Viktoriya
    SU Li IZMALKOVA Irina VASYLYUK Liudmyla
         
         
2014 Granada (ESP) People's Republic of China (CHN) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR)
    LI Xue Yan EYDENZON Julia RYBOVALOVA Viktoriya
    SU Li STEPANOVA Olga AVRAMENKO Galina
    YANG Zeng IZMALKOVA Irina SAMOHINA Kateryna
         
         
2012 Stockholm (SWE) People's Republic of China (CHN) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR)
    YANG Zeng STEPANOVA Olga AVRAMENKO Galina
    LI Xue Yan IZMALKOVA Irina RYBOVALOVA Viktoriya
    SU Li EYDENZON Julia SAVELYEVA Anastasiya
         
         
2010 Munich (GER) People's Republic of China (CHN) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR)
    LI Xue Yan IZMALKOVA Irina AVRAMENKO Galina
    ZHAO Li Li EYDENZON Julia DAVYDENKO Tetyana
    YANG Zeng GULAK Marina RYBOVALOVA Viktoriya
         
         
2006 Zagreb (CRO) People's Republic of China (CHN) Ukraine (UKR) Russian Federation (RUS)
    SUN Aiwen ZABOLOTNA Viktoriya ILINA Anna
    WANG Qijue AVRAMENKO Galina IZMALKOVA Irina
    XU Xuan SAMOHINA Kateryna EYDENZON Julia
         
         
2002 Lahti (FIN) People's Republic of China (CHN) Ukraine (UKR) Russian Federation (RUS)
    XU Xuan AVRAMENKO Galina IZMALKOVA Irina
    WANG Xia NEUSTROYEVA Ganna KORABLEVA Elena
    QIU Zhiqi SAMOHINA Kateryna GASPARYAN Anait
         
         
1998 Barcelona (ESP) People's Republic of China (CHN) Germany (GER) Russian Federation (RUS)
    XU Xing JOHANNES Silke IZMALKOVA Irina
    WANG Xia RAMNICK Jacqueline KORABLEVA Elena
    LIU Miao GANSLMEIER Martina MAKHOUKHA Irina
         
         

10M RUNNING TARGET MIXED WOMEN TEAM Back to Top
2002-2018

2018 Changwon (KOR) People's Republic of China (CHN) Ukraine (UKR) Russian Federation (RUS)
    SU Li RYBOVALOVA Viktoriya IZMALKOVA Irina
    LI Xue Yan AVRAMENKO Galina STEPANOVA Olga
    HUANG Qingqing HONCHAROVA Valentyna EYDENZON Julia
         
         
2016 Suhl (GER) People's Republic of China (CHN) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR)
    YANG Zeng EYDENZON Julia AVRAMENKO Galina
    ZHAO Li Li STEPANOVA Olga VASYLYUK Liudmyla
    SU Li IZMALKOVA Irina RYBOVALOVA Viktoriya
         
         
2014 Granada (ESP) People's Republic of China (CHN) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR)
    SU Li STEPANOVA Olga AVRAMENKO Galina
    YANG Zeng IZMALKOVA Irina RYBOVALOVA Viktoriya
    LI Xue Yan EYDENZON Julia SAMOHINA Kateryna
         
         
2012 Stockholm (SWE) People's Republic of China (CHN) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR)
    SU Li EYDENZON Julia AVRAMENKO Galina
    LI Xue Yan STEPANOVA Olga RYBOVALOVA Viktoriya
    YANG Zeng IZMALKOVA Irina SAVELYEVA Anastasiya
         
         
2010 Munich (GER) People's Republic of China (CHN) Russian Federation (RUS) Ukraine (UKR)
    LI Xue Yan GULAK Marina AVRAMENKO Galina
    YANG Zeng EYDENZON Julia RYBOVALOVA Viktoriya
    SU Li IZMALKOVA Irina DAVYDENKO Tetyana
         
         
2006 Zagreb (CRO) Ukraine (UKR) People's Republic of China (CHN) Russian Federation (RUS)
    AVRAMENKO Galina SUN Aiwen ILINA Anna
    ZABOLOTNA Viktoriya XU Xuan IZMALKOVA Irina
    SAMOHINA Kateryna WANG Qijue EYDENZON Julia
         
         
2002 Lahti (FIN) People's Republic of China (CHN) Germany (GER) Ukraine (UKR)
    QIU Zhiqi JOHANNES Silke AVRAMENKO Galina
    WANG Xia FAUST Daniela NEUSTROYEVA Ganna
    XU Xuan KIRR Julie SAMOHINA Kateryna
         
         

FAUST Daniela (GER) - married name: VOGELBACHER
GULAK Marina (UKR) - married name: FEDORENKO
JOHANNES Silke (GER) - married name: ABRAMOVIC
MARTINSSON Emil (SWE) - before name: ANDERSSON
ZABOLOTNA Viktoriya (UKR) - married name: RYBOVALOVA

Back to Top